انواع عسل و فرآورده های جانبی:

عسل یکی از معدود نوشیدنی هایی است که خداوند از آن در آخرین مخاطبه مستقیم خود با انسان ها یاد کرده است و تنها خوراکی است که از آن تعبیر به شفا نموده است. بشر سال هاست که عسل می نوشد ولی سالیان اندکی است که با خواص و ویژگی های معجزه آسا و شگفت انگیز آن به لحاظ علمی آشنا شده و از این رو تقاضا برای مصرف عسل به اشکال مختلف و در ترکیب با دیگر خوردنی ها و نوشیدنی ها افزایش یافته است در این میان یکی از مهم ترین چالش های مصرف کنندگان و علاقمندان به عسل اطمینان از طبیعی بودن آن است. تنها راه شناخت این امر از طریق آزمایشگاه مدرن و راه ساده تر آن اطمینان به تولید کنندگان عسل است..

عسل داریک محصولی از طبیعت باغشهر خوانسار است که داراری ساکارز زیر 5 درصد بوده و کیفیت این عسل در آزمایشگاه های کنترل کیفی مورد ارزیابی قرار گرفته است . 

عسل داریک با داشتن گواهی و پروانه های بهداشتی تاسیس و بهره برداری به مشتریان خود این اطمینان را می دهد که محصولی ارگانیک و با کیفیت را انتخاب می نمایند.

انواع عسل و فرآورده های جانبی:

 بسته به نوع گیاهی که زنبورها شهد آن را به عسل تبدیل می کنند، عسل های مختلفی تهیه می شود رایج ترین آن ها، عسل های گز، گَوَن، کُنار و آویشن است. بعضی کندوداران هم از ترکیب چند شهد، عسل 40 گیاه یا اصطلاحا چند گیاه تهیه می کنند. در کنار عسل، محصولاتی مثل گرده گل و ژل رویال نیز وجود دارد.

زنبورداران با نصب تله های گرده گیر، زنبورها را به جمع آوری گل ها هدایت می کنند تا این ماده پرخاصیت و سرشار از اسیدهای آمینه و البته گرانقیمت را هم گردآوری کنند. ژل یا ژله رویال (که شاه انگبین هم نامیده می شود) غذای ملکه زنبورهاست و بسیار نیروزا بوده و درمان بسیاری از بیماری هاست،.